O nas

W Szkole Żeglarstwa „Dagra” od lat żeglujemy i uczymy trudnej sztuki żeglarskiej coraz to nowe pokolenia żeglarzy. 

Wśród kadry szkoły jest wielu doświadczonych żeglarzy, osiadających zarówno wysokie stopnie żeglarskie jak i uprawnienia instruktorów żeglarskich PZŻ (Polski Związek Żeglarski). 

Najbardziej doświadczeni spośród instruktorów rozpoczynali swoją przygodę z żeglarstwem już w 1973 roku, jeszcze za swych harcerskich czasów. 

Specjalizujemy się w tygodniowych kursach stacjonarnych na Zalewie Sulejowskim.

To piękny akwen wodny dający wiele możliwości w uprawianiu żeglarstwa oraz obcowania z cudowną i bujną przyrodą leśną będącą nieodłączną częścią Zalewu Sulejowskiego. 

Współpracując z wieloma zaprzyjaźnionymi Klubami i Agencjami żeglarskimi prowadzimy również szkolenia i rejsy po naszych pięknych Mazurach. Są między nami również twardziele, którzy ukochali Bałtyk i co roku żeglują po trudnym, wymagającym, ale przez to dającym dużo satysfakcji morzu bałtyckim.

Kurs żeglarski

Podczas tygodnia naszego szkolenia żeglarskiego uczestnicy nabywają umiejętności pozwalające na przystąpienie do egzaminu państwowego na patent żeglarza jachtowego.

Cały program dostosowany jest zarówno dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę jak i dla bardziej doświadczonych uczestników. Nasz kurs żeglarski wyróżnia się intensywnością całego szkolenia.

Dzięki doświadczeniu instruktorów gwarantujemy gruntowne przygotowanie uczestników do egzaminu. Kurs żeglarski, poznawanie tajników żeglowania pozwoli na zdobycie patentu łatwiej niż może Wam się wydawać. Intensywny kurs żeglarski na patent żeglarza jachtowego.

Zapisując się na kurs nie musisz posiadać żadnego doświadczenia żeglarskiego. Szkolenie rozpoczyna się od podstaw. Kurs jest prowadzony zgodnie z wytycznymi Rozporządzenia Ministerstwa Sportu i Turystyki określającymi między innymi zakres wymagań egzaminacyjnych na patent żeglarza jachtowego.

Po zakończeniu kursu żeglarskiego można przystąpić do egzaminu na stopień żeglarza jachtowego.

Podczas szkolenia realizowany jest cały pogram szkolenia na patent żeglarza jachtowego. Wszystkie zajęcia odbywają się na akwenie Zalewu Sulejowskiego.

Na wszystkich naszych kursach szkolą wykwalifikowani instruktorzy żeglarstwa PZŻ. Kurs żeglarski przeznaczony jest dla osób pragnących nauczyć się żeglować i po szkoleniu podjeść do egzaminu.

Nie zawsze chodzi o posiadanie patentu, a często np. sprawdzenie czy żeglarstwo się Wam podoba, albo, czy dacie sobie radę na jachcie jako załoga, czy chcecie samodzielnie wypłynąć z rodziną w rejs, bo macie swój własny jacht, na który nie jest wymagane posiadanie jakichkolwiek uprawnień. Kurs żeglarski dostosowany jest do Waszych indywidualnych potrzeb, już posiadanej wiedzy czy umiejętności i predyspozycji, często też szkolenia odbywają się na Waszych jachtach, bo to na nich chcecie umieć dobrze pływać.

Wasze bezpieczeństwo jest dla nas najwyższym priorytetem.